Russian Orloff Irkı

Russian Orloff Yumurta İçin Tıkla!
Russian Orloff Civciv İçin Whatsapp >

Russian Orloff ;

Bu tavuk ırkının ilk olarak Rusya Orlov’dan ortaya çıktığı ve ismini de Rus Kont Alexei Grigoryevich Orlov’ dan aldığı söylenmektedir. Fakat 1700 lü yıllarda bu ırkın İran da bulunduğunu öne süren kişiler de mevcuttur. Rus kont Orlov 1900 lü yıllarda bu ırka ismini vererek ırkın Avrupa ve Asya ya yayılmasında önemli bir anahtar olmuştur. 1925 yılında Almanlar bu ırkın bantam (minyatür) boyunu geliştirmişlerdir. Yine o yıllarda American Poultry Association da tavuk ırkı olarak ve standartları ile birlikte yerini aldı.
Orloff ırkı dışardan bakıldığında yırtıcı kuş görünümüne sahip , albenili görüntüsü olan bir ırktır. Uzun olmayan kavisli bir gaga yapısı vardır. Onun muhteşem görünüşünde en büyük paya sahip dik duruşu ve kocaman sakalı vardır. Görünüşünün aksine ağır başlı , meraklı ve cana yakın bir mizaçları vardır. Soğuğa ve hastalıklara karşı oldukça dayanıklı bir ırktır. Beslenmesi ve barınmaları düzgün olursa kışın da yumurta verimleri iyidir.İlk ve en yaygın rengi Spangled denilen kırmızı üzeri siyah, beyaz, sarı benekli renkleri olan versiyonudur. Bunun dışında Beyaz , somon , siyah ve cucco renkleri de yeni yeni üretilmiş ve piyasa da görülmeye başlanmıştır. Kuyruk yapısı vücut yapısına göre oldukça küçük ve kısadır. İbik yapısı silme diye tabir edilen tarzdadır. Dişilerde neredeyse hiç büyümez. Ayakları sarı renkli , uzun ve tüysüzdür. 4 parmakları vardır. Boyun yapıları da uzundur. Sırtları geniştir. Horozları 3600 gram tavukları ise 2600-3000 gram arasında gelmektedirler. Sütlü kahveden biraz daha açık yumurta rengi vardır

  • Orloff ırkı dışardan bakıldığında yırtıcı kuş görünümüne sahip , albenili görüntüsü olan bir ırktır.
  • Görünüşünde en büyük paya sahip dik duruşu ve kocaman sakalı vardır.
  • İlk ve en yaygın rengi Spangled denilen kırmızı üzeri siyah, beyaz, sarı benekli renkleri olan versiyonudur.
  • Gözlerinin Önünü Göremeyen Bir Yapıya sahipler ve Bu kuşlar serbestçe dışarıda tutulacaksa tepeleri bantlanabilir veya kırpılabilir.

Leave a reply